N97 vs. HTC Touch Pro 2

יום חמישי, 18 ביוני 2009 2 תגובות
ההשוואה הזאת הייתה צפויה ומתבקשת, קרב הענקים, נוקיה N97 מול HTC Touch Pro 2, שני המכשירים בנויים בצורה דומה - מקלדת QWERTY, האחד מריץ את הגירסה האחרונה של Symbian למסכי מגע והשני מריץ את הגירסה האחרונה של Windows Mobile.
אז מי מהם מנצח?

Steve Litchfield מהאתר All About Symbian כנראה בחור די מאושר כי הוא מחזיק בידיו את שני המכשירים הללו ולאחר זמן מסויים שהם היו בידיו הוא החליט לפרסם השוואה בין שניהם.
ההשוואה כוללת בין היתר תמונות, טבלת השוואת תכונות וסיכום כללי.
בסופו של יום Steve טוען שהN97 טוב יותר ללא צל של ספק והתחום היחיד בו הHTC גובר על הנוקיה זה במקלדת החומרה.

קצת "פלצנות" ודעה אישית שלי:
אני חייב לציין שלא יצא לי להחזיק ביד אף אחד מהמכשירים ולמרות זאת אני מרשה לעצמי להעביר ביקורת על הכתבה של Steve, הבחור תוקף בצורה מאוד חריפה את Windows Mobile ואת מעטפת התוכנה של HTC הנקראת (TouchFLO 3D), המילים שבהן הוא משתמש הן: "שונא את הקוסטומיזציה של HTC", "מערכת מבולגנת" ועוד.
נכון לרגע זה אני משתמש במכשיר סימביאני ואני גם חושב שהמערכת הזו לא פחות טובה ואף מתעלה על Windows Mobile בחלק מהתחומים, תשמעו, חזרתי לסימביאן לאחר 3 שנים ומשהו כמו 7 מכשירי Windows Mobile ובניהם גם כמה מכשירי HTC, מערכת ההפעלה של מייקרוסופט היא רחוקה מלהיות מושלמת, אגב, גם הסימביאן ממש לא מושלמת ולכל מערכת יש את הבעיות שלה, HTC עברה דרך די ארוכה מהמכשירים הראשונים שהם הוציאו לאויר ועם השנים איכות המכשירים השתפרה מאוד, HTC מבינה לא רע את מגרעותיה של Windows Mobile ובעיקר את חוסר הידידותיות שלה כלפי המשתמש, היא מנסה להקל על הלקוח בעזרת המעטפת העצמאית שלה ועושה עבודה לא רעה בתחום הזה.
בקיצור, מה שאני מנסה להגיד שSteve נשמע הפעם מאוד חד צדדי ופחות מקצועי ממה שהוא בדרך כלל, אני מתקשה להאמין שהTouch Pro 2 כל כך גרוע ונופל ממש בהכל מול הN97.
אני מקווה שלא מצטיירת מדבריי תמונה של סינגור על המכשיר של HTC, מה שאני מנסה להעביר כאן שSteve נשמע כמו Fanboy של נוקיה וההשוואה שלו נראת טיפה לא אובייקטיבית.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

2 תגובות: ל “ N97 vs. HTC Touch Pro 2 בינתיים...

 • אנונימי 30 בדצמבר 2009 בשעה 9:48
   

  לאחר שעות אינסופיות של סרטוני יוטיוב (כשכול אחד כולל (unboxing, hardware and software tours
  אני חייב לציין שההשוואה של הבחור שציינת באמת נובעת משנאה עזה ל- WM ולא מאהבה גדולה לנוקיה. קודם כל, מכשיר הנוקיה מבחינת נתונים (החשובים מביניהם) גרוע יותר, ולראייה כמות ה-- ram שפחותה ביותר מחצי. אינו יכול לסחוב מספר תוכנות באופן מקביל, שזה מה שאני מצפה משניהם. אבל מה שיותר חשוב ובאמת עיצבן אותי, זה הדיבור המזלזל על הממשק של HTC. בתור בוגר DIAMOND, שהיה לו גם SPB SHELL 3.5 ועוד כל מיני מעטפות ל- WM, אני רוצה לציין שהמעטפות האלו מעניקות חוויית משתמש יותר טובה מכל אנדרואיד שראיתי (הגם שהיה לי סקין של אנדרואיד על ה- SPB SHELL והוא נמאס די מהר והורדתי אותו)ובטח ובטח מסימביאן, שהיא אחת מהמערכות הפעלה היותר גרועות שנתקלתי בהן. מי מאיתנו לא משתמש בווינדוס בבית (פחות מ-9 אחוז בכל העולם- מידיעה)? בתור משתמש כזה, הייתי מאוד מרוצה מכך שאותן אפשרויות קיימות WM (ואציין שהדיאמונד היה מכשיר ה- WM הראשון שלי, כך שאם היה קושי להתרגל אני הייתי צריך לחוש אותו בעוצמה יתרה).
  לסיכום- הפרו 2 (שאחרי התלבטות מאוד לא ארוכה קניתי אותו על פני N97 ועוד מכשירים עם סלייד קיבורד) פשוט מכשיר מעולה (במיוחד שניופאן עכשיו משיקה אותו עם ממשק ה- sense, כמו של ה- hd2), יש מלא אפליקציות ל- WM (לא סותר מעבר עתידי לאנדרואיד- והירו זה אחד המכשירים המהירים שראיתי, אבל עדיין לא כמו אייפון או HD2, אך חסר אפליקציות , והתקנת עיברית זה סיפור לא פשוט), כמעט לא מרגישים את ה- WM מתחת למעטפת החדשה של HTC (גם לא בהודעות), וממילא לא מוצא כל רע ב- WM. אה, והכי חשוב- מכשיר יפייפה. אין ספק בכך. העיצוב של הנוקיות הולך לכיוון גרוע עם מכשירי הטאצ' (לא משתווה לזה של HTC, סמסונג וכן הלאה), אבל זה עניין של טעם ואין מה להרחיב בנושא, למרות שלדעתי קיים קונצנזוס בנוגע לעליונותו של הפרו 2 (להבדיל מהראשון, שלמען האמת הדיאמונד נמאס עלי די מהר בגלל צורתו) מבחינה קוסמטית.
  אשמח אם בפעם הבאה תביא סקירה משלך כדי להראות את ההבדלים, או קישור לסקירה של הבחור שביקרת אותו, ולא רק תגובה...
  תודה ויום טוב... :-)

 • Slavik 4 בינואר 2010 בשעה 18:36
   

  הקישור לסקירה של הבחור נמצא בגוף ההודעה.

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger