ShoZu‏ ‏-‏ שתפו את המדיה שלכם עם כולם

יום רביעי, 8 ביולי 2009 1 תגובותאנו חיים בעידן שבו הטלפון הסלולרי הפך כבר מזמן ליותר ממכשיר של קבלת והוצאת שיחות ומשמש גם כמצלמת סטילס ווידאו, נגן MP3 וMP4 ועוד הרבה יותר מכך.
במקביל לעליית פופולריות הצילום במכשירים סלולריים עלתה והתרחבה גם אפשרות שיתוף התמונות והסרטים ברשת.
קיימים הרבה אתרי שיתוף תמונות וסרטונים והבולטים שבינהם הם flickr‏ וPicasa‏ לשיתוף תמונות וYouTube‏ לשיתוף וידאו. לאחרונה גם נוקיה הצטרפה לתחום השיתוף עם אתר שיתוף תמונות בשם Ovi Share‏ שהוא חלק ממותג Ovi‏ של נוקיה.
ברוב המכשירים החדשים של נוקיה מהסדרות E‏ וN‏ אף קיימת תוכנת שיתוף ששמה Share Online‏ או בשפת הקודש "שיתוף מקוון" ומאפשרת לכם להעלות לרשת תמונות שצולמו במכשיר. הבעיה העיקרית בתוכנה המובנת של נוקיה היא שכמות האתרים שבהם ניתן לשתף מוגבלת וכאן מצאתי את הפתרון בדמות תוכנה ששמה ShoZu.

כפי שכבר אמרתי ShoZu היא תוכנה מצויינת שמאפשרת לכם להעלות את התמונות והסרטים שצילמתם במכשיר הישר לאתרי השיתוף שבחרתם.
היתרון הכי בולט של התוכנה הוא כמות אתרי שיתוף גדולה מאוד שאליהם ניתן לעלות את המדיה שצילמתם, כל האתרים הגדולים נמצאים: flickr, Facebook, Picasa, tweeter, YouTube, twitpic וOvi Share, כמו כן קיימים עוד אתרי שיתוף רבים ואת הרשימה המלאה אפשר למצוא כאן.התוכנה גם יכולה לקשר אותכם ישירות לבלוג האישי שלכם ברוב הפלטפורמות המוכרות כמו בלוגר, וורדפרס ועוד.
חוץ מאתרי השיתוף הרגילים והבלוגים התוכנה גם מאפשרת לכם להיות "עיתונאים לרגע" ולהעלות און ליין כל תמונה או סרטון הישר לאתרי חדשות כגון BBC, CNN ורויטרס.לדעתי רשימת האתרים שכלולים בShoZu היא הרשימה הכי גדולה והכי מלאה שראיתי.

השימוש בתוכנה הוא די פשוט ואפשר להעלות תמונות באופן מיידי לאחר הצילום, אפשר גם לגשת בעזרת התוכנה לגלריית התמונת והסרטונים הקיימת ולהעלות אותם מתוך הגלריה, התוכנה יכולה לעבוד הן ב3G והן ברשת WIFI.קיימת אפשרות לרשום תיאור, להוסיף שם ולהוסיף תגים לכל תמונה וסרטון שאתם מעלים.אפשרות נוספת ומאוד נוחה בתוכנה היא האפשרות להגדיר אתר מסויים שיהיה ברירת המחדל להעלעת תמונות ועוד אתר לסרטים, בפעם הבאה שתצלמו תמונה או תקליטו סרטון ותרצו להעלות אותו לרשת התוכנה תדע לעשות זאת לאתר שבחרתם, הפונקציה הזאת כמובן לא מבטלת את האפשרות להעלות את המדיה גם לאתרים אחרים שנבחרו מראש.

בהגדרות התוכנה ניתן למצוא אפשרות לערוך את פרטי המשתמש שלכם, הגדרות שליחת מדיה כגון: שליחה אוטומטית או באישר המשתמש, אפשרות לשינוי גודל תמונה (על מנת לחסוך בכמות התעבורה), אפשרות מיקום (GPS tagging) ועוד.

ניתן גם להגדיר נקודות גישה מועדפות, לבחור בעליה אוטומטית של התוכנה לאחר ריסט ולבחור האם התוכנה תרוץ ברקע או לא.לShoZu גם קיימת תוכנה למחשב השולחני וניתן להשתמש בשירותי השיתוף של ShoZu גם מה PC או מהלפטופ, יש לזכור שהגירסה לשולחני היא יותר מוגבלת ואין בה את כל האפשרויות שקיימות בגירסת הסלולר אבל עדיין מדובר בכלי נחמד לשתף מדיה שיושבת לכם על הדיסק הקשיח.

כדי להתחיל ולהשתמש בתוכנה עליכם לגשת לאתר האינטרנט של ShoZu, לבדוק אם המכשיר שלכם הוא ברשימת המכשירים הנתמכים, להרשם לשירות, לבחור את האתרים שבהם תרצו לשתף וכמובן להוריד את התוכנה למכשיר.

לסיכום אני יכול להגיד שShoZu היא הבחירה הטובה ביותר בשבילי, קודם כל מדובר בתוכנה חינמית, יש קישור להמון אתרי שיתוף ואני מעריך שכמעט כל אחד יוכל למצוא ברשימה את האתרים האהובים עליו, השימוש בתוכנה הוא די פשוט ולאחר ההגדרות הראשוניות כל העסק זורם די בקלילות, מצלמים וישר קופץ חלון קטן ששואל האם להעלות את התמונה לרשת. למרות כל התשבוחות ששפכתי על התוכנה אני חייב לציין שקיימת בעיה מסויימת של יציבות ולפעמים התוכנה פשוט עפה וצריך לעלות אותה מחדש, זה לא קורה הרבה אבל גם מדי פעם זה די מציק, אני מקווה שבעדכון הגרסה הבא הבעיה הזאת תפתר ובנתיים המעלות של התוכנה (לפחות מבחינתי) עולות על החסרונות ולכן אני ממשיך להתשמש בה.
.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

1 תגובות: ל “ ShoZu‏ ‏-‏ שתפו את המדיה שלכם עם כולם בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger