מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 1 - המשרד הנייד

יום שלישי, 8 בספטמבר 2009 19 תגובותיש כמה סיבות טובות לכך שאני משתמש במכשיר חכם (סמארטפון), אני רואה במכשיר שלי הרבה יותר מטלפון, אני רואה בו עוזר אישי קטן שאמור לעזור לי בביצוע משימות יומיומיות במגוון תחומים, משרד נייד, תקשורת, גישה למידע, מסמכים, חיבור לעולם ולחברים דרך הרשת, מולטימדיה ועוד.
אני מצפה מהמכשיר לתת לי פתרונות נוחים ויעילים למשימות המוטלות עליו וכל זה בלי לפגוע בניידות שלי.
החלטתי לפתוח בסדרת כתבות בהן אני אמחיש לכם את השילוב של המכשיר בסדר היום שלי, איזה משימות מוטלות עליו וכיצד הוא מבצע אותן.
השורות הללו נכתבות בעודי משתמש במכשיר סימביאני (E71), אבל באותה מידה, הייתי יכול לכתוב סדרת כתבות דומה גם על פלטפורמות שונות שהשתמשתי בהן בעבר כגון WM אנדרויד ובאופן מסוים אפילו האיפון. כל המהות של הכתבות הללו היא לנסות ולענות על השאלות למה אנחנו משתמשים במכשירים חכמים ומה הם יודעים לעשות בשבילנו?
אז ללא דחיות נוספות, בואו נצא לדרך עם החלק הראשון.

סדר יום, ניהול מידע אישי (PIM) ומשרד נייד:

שיחות - אני מדבר בטלפון 1-2 שעות ביום, את רוב השיחות אני מבצע בעזרת אוזנית BT, הן מטעמי נוחות והן להורדת הקרינה, בתור השלמה לתקשורת הקולית, מותקנת אצלי תוכנת משיבון פנימי בשם Voice Inbox שמהווה תחליף לא רע לתא הקולי הסלולרי.

אנשי קשר - עוד מהימים הראשונים שלי עם מכשירי סמארטפון העברתי את כל אנשי הקשר שלי לאנגלית, אני מוצא בזה יתרון משמעותי במעבר בין פלטפומות כדי לחסוך בעיות תאימות עם השפה העברית.
הדברים הכי חשובים לי בספר טלפונים הם כמות השדות של אנשי הקשר (יש לי אנשי קשר עם כמה טלפונים, כתובות, ימי הולדת, מספרי פקס, כתובות דוא"ל ועוד) וגישה נוחה לאנשי הקשר על מנת לבצע שיחה או לשלוח דוא"ל.
אני מסתפק בהחלט בספר הטלפונים המובנה של הE71 שעונה על הצרכים שלי ולא מותקנים אצלי שום תוספים למינהם.

SMS - פונקצית הSMS במכשיר די מיותרת מבחינתי, אני שולח 3-4 הודעות בחודש ולא משתמש בשום תוספים מעבר לאפליקצית ההודעות המובנת.

דוא"ל - לעומת הSMSים אני משתמש די כבד של פונקצית המייל, אני מקבל ושולח בין 30-50 הודעות דוא"ל ביום, מוגדרים אצלי 3 חשבונות דואר אלקטרוני במכשיר: התיבה האישית, התיבה של העבודה ותיבת pocketpcfreak כאשר התיבה של העבודה היא Exchange (פוש מייל) ושאר התיבות מוגדרות בPOP3 ומבצעות "שלח/קבל" כל חצי שעה.
לצרכי המייל שלי, אני משתמש ב2 תוכנות: MFE (מייל פור אקסצ'נג') שהיא מגיעה באופן מובנה בE71 ובNokia Messaging כאשר יש מייל שצריך לראות בפורמט HTML מלא.
בעזרת שתי תוכנות הדואר הללו ובשילוב של מקלדת QWERTY, הE71 הופך למכונת מיילים נוחה ביותר.

יומן - אני משתמש הרבה בפונקצית היומן על בסיס יומיומי, פגישות, משימות, תזכורות, ימי הולדת ועוד. לצורך ניהול היומן אני משתמש בHandy Calendar שמציע פונקציונליות רבה יותר מתוכנת היומן המובנת ומספק את כל צרכיי בהתנהלות יומית שוטפת.

פרופילים - חשוב לי מאוד שהמכשיר שלי יתאים את עצמו לסדר יום שלי, חשוב לי מאוד שהוא לא יפריע, נהפוך הוא, אני מצפה שיעזור לי ויחסוך לי תהליכים, לכן אני משתמש בתוכנת Best Profiles שהיא תוכנת פורפילים מתקדמת.
הפרופילים משתנים באופן אוטומטי לפי שעות, לפי פגישות ולפי המיקום הגיאוגרפי שלי, לדוגמא, המכשיר עובר באופן אוטומטי לפרופיל "שקט" בזמן פגישה ולפרופיל "בית" כאשר אני נכנס הביתה, בנוסף, תוכנות שונות מופעלות ונסגרות גם הן באופן אוטומטי בהתאם לפרופיל זה או אחר, בקיצור, תוכנת פרופילים טובה היא Must Have מבחינתי.

מסמכים - אני אתחיל בזה שאין מה לעשות, פונקצית הOffice במכשיר לא יכולה להחליף את הלפטופ או המחשב השולחני, בין אם זה בגלל המסך הקטן או בגלל הפונקציונליות המוגבלת, אפשרות הOffice במכשיר נועדה בעיקר לצפיה ומקסימום לעריכה בסיסית, אני משתמש בQuickoffice 6 ובקורא PDF של Adobe כדי לצפות ולבצע עריכה בסיסית בקבצי Excel, Word וPDF, אם יש צורך בעריכה רצינית יותר או צפיה במסמכים כבדים, אני משתמש בשירותיו של המחשב הנייד שלי.

עד כאן החלק הראשון, אני מקווה שלאחר הקריאה יש לכם קצת יותר מושג לגבי תפקידו של המכשיר בניהול המשרד הנייד, ניהול המידע האישי וההתנהלות היומית.
בחלק הבא אני אדבר על אינטרנט, שרותי רשת, רשתות חברתיות ועוד.

עדכון: אתם מוזמנים לקרוא את החלק השני והשלישי שעוסקים בשרותי רשת, אינטרנט, מולטימדיה ועוד:
חלק 2 - אינטרנט וקישוריות
חלק 3 - מולטימדיה
חלק 4 - אבטחה וGPS

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

19 תגובות: ל “ מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 1 - המשרד הנייד בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger