קורוזיה, אורז, מלח, מים מזוקקים

יום שישי, 21 באוגוסט 2009 3 תגובותחברי גרי, ממעבדת nextlab, מפרסם בבלוג של המעבדה, עצות חשבות של מה כדאי ומה ממש לא כדאי לעשות במקרה שהמכשיר שלכם נרטב, הפעולות שאתם תנקטו במקרה כזה הן חשובות ועלולות להשפיע מאוד על פעולה עתידית של מכשירכם.

אני מביא את הכתבה כלשונה:

"אם המכשיר האלקטרוני שלכם נרטב, זאת אומרת, נפל לים, לבריכה, לאסלה, לכיור, נשפך עליו קפה, וודקה, מיץ אוכמניות או סתם מים מינרלים תקשיבו לזה:

לא! מים מזוקקים לא יעזרו למנוע קורוזיה, אורז לא מייבש מכשיר ומרפא מחלודה, ומלח… מלח זה הדבר האחרון שמכשיר צריך לפגוש כאשר הוא רטוב!

במילים אחרות חברים, מכשיר שנרטב צריך פשוט מאוד לטבול בחומר נוגד קורוזיה (שיתוך) ולא לנסות כל מיני פטנטים של אודטה.

מים, גם אם זה מי ברז או מים עשירים במינרלים. מלח זהו מינרל (סוג של מתכת) – להכניס את המכשיר בתוך צנצנת עם אורז או גרוע מזה, צנצנת מלאה במלח, מלח שולחן, מלח גס, או מלח מועשר ביוד לשומרי הפיגורה… זה פשוט יגרום בוודאות למכשיר לפתח קורוזיה!

אז מה עושים נגד קורוזיה?

לא ממתינים אפילו דקה. מביאים את המכשיר למרכז שירות לפתיחה וניקוי יסודי ולאחר מכן טבילה ממושכת בחומר נוגד קורוזיה וחלודה.

בשום פנים באופן לא לרסס על המכשיר “זז-קל” או WD40″, כי המחשב כף יד או האייפון שלכם הוא לא בורג, לא צילינדר ובטח לא M-16. מכשיר אייפון שנרטב או מחשב כף יד שנרטב חייבים לייבשם במהירות!

קרה שהמכשיר שלכם נרטב במהלך חופשה, או סוף שבוע, ואין לכם לאן לקחת אותו לפירוק וניקיון תוך זמן קצר? כאן, אנו ממליצים, מחוסר ברירה אחרת, לפרק קודם כל את הסוללה מהמכשיר. מכשיר אייפון או מחשב כף יד רטוב חייבים לפרק את הסוללה מייד!

פטנטים כמו ייבוש באורז או מלח לא מקובלים, כבר אמרנו את זה. גם השימוש בפן לשיער הוא לא “מפנק” בכלל, אלא אם אתם מעוניינים בלהשבית את המסך מגע, או הLCD במכשיר.

לאחר פירוק הסוללה, משתמשים בנייר סופג או מגבת עשויה כותנה נקייה לחלוטין. לא משאירים את המכשיר סגור בתיק ולא במקום שיפתח לחות. חשיפה ישירה לשמש כאשר המכשיר רטוב עלול להרוג את המכשיר תוך מספר דקות."

לטיפים ועצות חשובות נוספות, אני מציע לכם לבקר בבלוג של גרי בnextlab.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

3 תגובות: ל “ קורוזיה, אורז, מלח, מים מזוקקים בינתיים...

 • אנונימי 22 במרץ 2010 בשעה 21:36
   

  בעייני ראיתי איך אוזניית בלוטוס שנפלה למיים ופיתחה קורוזיה-חזרה לעבוד אחרי שבוע.מה שעשינו זה לקחת מברשת שיניים לטבול באלכוהול ולשפשף את הקורוזיה.הקורוזיה הלכה והאלכוהול התנדף מעצמו

 • אנונימי 1 במאי 2010 בשעה 1:02
   

  אייפון המצוייד באביזרים לאייפון כמו באייפון סנטר, לא יפגע לדעתי.

  אייפון סנטר - אביזרים לאייפון -
  www.iphone-center.info

 • לינה בירושלים בזול 4 ביוני 2014 בשעה 10:50
   

  אוי... הסלולאר שלי נפל לי פעם בתוך האסלה .... כן זה ממש קרה לי ! שמתי אותו לכל הלילה בתוך קערה עם אורז ולמחרת ... נס ! חזר לעבוד !

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger