Ovi - המדריך השלם לשרותי הרשת של נוקיה

יום ראשון, 2 באוגוסט 2009 0 תגובותכל בעל סמארטפון של נוקיה נתקל לפחות פעם אחת במילה Ovi, הרבה מאוד אנשים לא יודעים בדיוק מה זה, מה השרותים הקיימים, מה היתרונות והחסרונות של השרותים ולמה בכלל צריך את השרותים הללו.
החלטתי לעשות קצת סדר בדברים, להסביר מה זה Ovi, מה הם השרותים הנלווים למותג וכיצד ניתן להשתמש בהם ביומיום.

בואו נתחיל מהסבר כללי על המותג Ovi.

Ovi

Ovi הוא מותג של נוקיה שמאגד תחתיו שרותי אינטרנט שונים שהחברה מציעה, ניתן לגשת לשרותים הללו דרך המחשב, דרך מכשיר הנוקיה שלכם ולאחרונה גם דרך Ovi Suite.
בין השרותים ניתן למצוא את שרותיה המדיה, שרותי ההודעות, שרותי המוזיקה, המשחקים והמפות.
המטרה של נוקיה עם Ovi היא להציע ללקוחותיה פתרונות קלים מבוססי רשת ולהתחרות ישירות מול מייקרוסופט, גוגל ואפל.
פרטים נוספים באתר Ovi.

לאחר שהבנו את המושג באופן כללי אני אעבור לסקירה של כלל השרותים.

Nokia Accountכדי שלמשתמשים יהיה קל יותר ונוח יותר להשתמש בשלל השרותים של Ovi נוקיה החליטה על חשבון משתמש יחיד שבעזרתו תוכלו להתחבר לכל השרותים של Ovi, אתם צריכים ליצור פעם אחת "חשבון נוקיה" ובעזרת פרטי החשבון הללו תוכלו להתחבר לכל שאר השרותים, החשבון הזה מאפשר גם התחברות לNokia Beta Labs ולNokia Sports
Tracker.

פרטים נוספים אודות חשבון נוקיה ניתן למצוא כאן.

Ovi SuiteOvi Suite היא תוכנת הסנכרון החדשה של נוקיה בין המכשיר שלכם למחשב השולחני ולשרותי Ovi ברשת, התוכנה היא למעשה המשך של תוכנת Pc Suite הישנה והמוכרת, בשלב כלשהו, Ovi Suite תחליף לגמרי את השימוש בPc Suite.
התוכנה מאפשרת לכם ארגון וסנכרון קל של אנשי קשר, הודעות, תמונות, מוסיקה ועוד.
התוכנה עדיין בגרסת בטא ולכן ייתכנו באגים ובעיות שונות, לתוכנה יש תמיכה מלאה בעברית החל מגירסה 2.0 שהשתחררה לפני כמה ימים.

Ovi SyncOvi Sync הוא שרות שמאפשר לכם לסנכרן את נתוני אנשי הקשר, הודעות טקסט, הודעות מולטימדיה, נתוני יומן, פתקים וסימניות מול השרתים של Ovi.com השרות משמש אותי על בסיס כמעט יומיומי לצורך גיבוי כל המידע החשוב הזה על השרתים של Ovi, הדבר היחיד שחסר לי זו האפשרות של סנכרון אוטומטי על בסיס יומי, שבועי וכו'.
פרטים נוספים כאן.

Ovi MapsOvi Maps (לשעבר Nokia Maps) הוא שרות המפות של נוקיה, השרות די דומה לזה של Google Maps ומאפשר לגשת ולצפות במפות דרך המחשב השולחני, לחפש נקודות עניין ואינפורמציה על המפה, לראות מבנים חשובים (landmarks) בתלת מימד, לבנות מסלולים, לבדוק מצב פקקים ואפילו ליצור קולקציה אישית של מסלולים ונקודות מועדפות.
לOvi Maps יש גם קליינט למכשיר הנוקיה, לאחר ההתקנה ניתן לבצע את אותן הפעולות כמו דרך המחשב השולחני, לסנכרן את המועדפים שכבר הוספתם באתר של Ovi Maps וכמובן גם לנווט מדלת אל דלת כולל הנחיה קולית.
את המפות וקולות ההנחיה הקולית ניתן להוריד למכשיר דרך תוכנת Map Louder או בעזרת Ovi Suite.
שרות המפות של ,Ovi כמו גם השרות של Google Maps עדיין לא רלוונטי כל כך לישראל מהסיבה הפשוטה שיש בתוכנה רק את הדרכים הראשיות של הארץ, אולי בעתיד נראה מיפוי אמיתי של ישראל או אולי שימוש בספק מפות חיצוני על מנת שגם הקהל הישראלי יוכל להשתמש בשרות.
פרטים נוספים באתר Ovi Maps.

Ovi Store


החנות המקוונת של נוקיה. לאחרונה נוקיה השיקה את החנות המקוונת שלה בשם Ovi Store, ניתן למצוא בחנות משחקים, תוכנות, ווידאו, תמונות, רקעים ועוד.
חלק מהפריטים הם חינמיים וחלק מהפריטים הם בתשלום, ניתן לרכוש פריטים בתשלום בכרטיס אשראי או דרך חשבון הטלפון (כרגע רק בחלק מהמפעילות הסלולריות בעולם, בארץ ניתן לרכוש רק בכרטיס אשראי).
כל הפריטים בחנות מחולקים לקטגוריות מה שמקל על חיפוש פריטים והתקנתם על המכשיר שלכם.
החנות יודעת להציע פריטים שמתאימים למכשיר שלכם בתנאי שהגדרת איזה מכשיר יש לכם כאשר נרשמתם לחנות.
ניתן לגשת לחנות מהמחשב השולחני בגלישה לstore.ovi.com או מהמכשיר שלכם בעזרת התוכנה של Ovi Store שניתן להתקין מהיישום "הורד".

Ovi Mailשרות הדואר האלקטרוני של נוקיה.
Ovi Mail הוא שרות דואר אלקטרוני שדומה לשרותי דואר אחרים כגון Gmail, Yahoo ועוד, אתם יכולים לפתוח בקלות ובחינם תיבת דואר אלקטרוני בנפח של עד 1G ולבדוק את הדואר האלקטרוני הן מהמחשב והן ממכשיר הנוקיה שלכם.
קיימת תמיכה מלאה בPOP3 ובIMAP כך שתוכלו בקלות להגדיר את חשבון הדואר של Ovi בתוכנת ההודעות המובנת במכשיר. לאחרונה השרות נפתח גם לחלק ממכשירי נוקיה "פשוטים" יותר שמריצים s40.
פרטים נוספים כאן.

Ovi ShareOvi Share הוא שרות שיתוף ואחסון מדיה. השרות מאפשר לכם לאחסן תמונות וסרטי ווידאו, לשתף אותם עם חברים, לחלק לאלבומים, להוסיף שמות, הערות, להציג את התמונות כמצגת ועוד, ניתן להעלות מדיה מהמחשב השולחני או ישירות ממכשיר הנוקיה שלכם בעזרת תוכנת Share Online או Shozu.
Ovi Share מתחרה ישירות בשירותי שיתוף כגון Flickr וPicasa, השרות הוא חינמי לגמרי, ללא הגבלת תמונות או סרטים ולכן זהו השירות המועדף עלי.
פרטים נוספים אודות השרות ניתן למצוא כאן.

Ovi FilesOvi Files הוא שרות המאפשר לכם לבצע שיתוף קבצים מהמחשב האישי שלכם, ניתן להגדיר איזה תיקיות ישותפו ולגשת לתיקיות הללו ממחשבים אחרים או מהמכשיר הסלולרי שלכם, המגבלה בשרות היא שהמחשב שממנו משתפים קבצים צריך להיות דלוק כדי לראות את הקבצים, הפתרון לכך הוא שרות נלווה שנקרא Anytime Files שמאפשר לכם 10G של מקום אחסון בשרת ואחרי שמעלים לשרת את הקבצים הרצויים, כבר אין צורך שהמחשב יהיה דלוק כדי לראות את הקבצים, Anytime Files היה עד לא מזמן שרות בתשלום ו ובחודש שעבר הפך לשרות חינמי לגמרי.
פרטים נוספים כאן.

Nokia Music Storeחנות המוסיקה המקוונת של נוקיה. בדומה לiTunes של אפל גם לנוקיה יש חנות מוסיקה מקוונת המאפשרת לכם לרכוש מוסיקה באופן מקוון הן מהמחשב השולחני או ישירות מהמכשיר שלכם.
החנות זמינה כרגע ב22 ארצות (ישראל כמובן לא כלולה בארצות הללו) ונוקיה מוסיפה עוד ארצות כל הזמן.
קיימים גם כמה מכשירים של נוקיה שמגיעים עם חבילת Comes With Music, המכשירים הללו משווקים באוסטרליה, ברזיל, גרמניה, איטליה, מקסיקו, סינגפור, שוויץ, שבדיה ואנגליה, מי שרוכש את אחד המכשירים הללו מקבל הורדות חינם ללא הגבלה בחנות המוסיקה של נוקיה עד לסוף תקופת המנוי בחנות.
פרטים נוספים בNokia Music Store.

כפי שניתן להבין מכל מה שנכתב, נוקיה מנסה לתת ערך מוסף לכל בעלי המכשירים של החברה, אני חושב שמדובר במכלול שרותים יעיל, פשוט, קל לגישה ולשימוש והכי חשוב ברובו חינמי.
נוקיה מנסה לתת ללקוחות שלה את השירותים שמציעות גם המתחרות ובכך להגדיל את נתח השוק שלה.
אני חושב שכדאי להשתמש בשרותים הנלווים הללו כי העתיד נמצא בשרותים מבוססי רשת ולאט לאט נראה עוד שרותים של נוקיה ושל שאר החברות בכל מה שקשור לתחום.
אני מקווה שריכוז המידע והסבר עליו יסייע לקוראים לנצל טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger