מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 2 - אינטרנט,קישוריות ורשתות חברתיות

יום שישי, 18 בספטמבר 2009 18 תגובותבהמשך לסדרת הכתבות המיוחדת "מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם?" אני שמח להציג בפניכם את החלק השני בסדרה.
החלק השני יעסוק כולו בשרותי רשת, החל מגלישה באינטרנט, דרך הודעות מידיות, רשתות חברתיות, שיחות VoIP ואפילו כמה טיפים לבלוגרים שביננו.
אז קדימה בואו נצא לדרך.

שרותי רשת:

אני אתחיל ואמר שיש לי חבילת גלישה DATA בתשלום מספקית הסלולר שלי, החבילה כולל 150 מגה ובשילוב עם יכולת WIFI במכשיר, מספקת לרוב את כל צרכי הרשת שלי.

גלישה באינטרנט - אני לא גולש הרבה מהמכשיר, רוב הגלישה שלי מסתכמת באתרי חדשות, בלוגים ואתרים טכנולוגיים למיניהם, למרות שאני לא מהגולשים הכבדים, אני משתמש ב3 סיירים שונים: הסייר המובנה שמשמש לפתיחת לינקים שהגיעו במייל, בטוויטר או בהודעות טקסט, Opera Mini כסייר עיקרי לגלישה כללית וSkyfire לאתרים מבוססי פלאש.

תוכנות הודעות מידיות (IM) - יש לי חשבונות ואנשי קשר בSkype, Messenger וIcq, אני משתמש בתוכנת fring שמאגדת בתוכה את שלושת השירותים הללו וכוללת עוד כמה תוספות נחמדות, בעזרת fring אני מחובר כל הזמן לשרותי ההודעות המידיות ונשאר בקשר עם חבריי, לאחרונה התחלתי לבדוק גם את תוכנת Nimbuzz שמראה גם את כל החברים בFacebook ומאפשרת צ'אט ישיר מולם.
בכל הקשור לתוכנות הודעות מידיות, באה לעזרתי מקלדת הQWERTY של הE71 ומקלה מאוד על ההתכתבות.

Twitter - יש לי 2 חשבונות טוויטר, חשבון אחד פרטי וחשבון אחד של הבלוג הנוכחי, מי שעוקב אחרי החשבון של הבלוג, יודע שאני שולח לטוויטר עדכונים באופן שוטף וזו דרך נוחה להיות מעודכן בכותרות האחרונות, מי שעדיין לא עוקב אחרי הטוויטר של הבלוג, מוזמן למצוא אותו בטוויטר. אני משתדל להיות מחובר לטוויטר כל היום, אני עוקב אחרי בלוגים ואתרים טכנולוגיים וגם אחרי חברים, על מלאכת הטוויטר, ממונה במכשיר תוכנת Gravity, שהיא ללא ספק אפליקצית הטוויטר הכי טובה שקיימת לs60.

Facebook - אני כמעט ולא נכנס לפייסבוק מהמכשיר, במידה ויש צורך אני משתמש באתר הסלולרי של פייסבוק ובאפשרות הצ'אט בNimbuzz.

RSS - אני אוהב לקרוא כותרות ועדכונים על כוס קפה בoffline ואני משתמש בRSS Reader פשוט, מבוסס Java, קורא הRSS נותן לי מענה יעיל כשאני לא רוצה להתחבר לרשת, אני בד"כ מוריד את העדכונים בבוקר וקורא אותם בזמן הפנוי במהלך היום.

VoIP - המכשירים המתקדמים שלנו יודעים גם לבצע שיחות על גבי רשת האינטרנט ובכך לחסוך כמה שקלים בחשבון הטלפון, אני מנוי בשתי חברות שמספקות שרותי VoIP ומשתמש בהן לסרוגין בשיחות לחו"ל (תלוי ביעד השיחה), החברה הראשונה היא Free Telecom, חברה ישראלית שמעבר לאפשרות לחייג דרכה גם מספקת לכם מספר טלפון בקידומת 078 ובכך מאפשרת לסובבים אתכם להתקשר אליכם במחירים זולים יותר מהטלפונים הנייחים (זהה לתעריף שיחה לבזק או הוט), השרות משתלב אצלי מצויין עם תוכנת fring.
החברה השניה היא Voip Buster, השרות של החברה משתלב היטב בתוכנת Nimbuzz ואני מרבה לחייג לארה"ב דרך התוכנה.

כתיבה בבלוג - לפעמים, כשהלפטופ או המחשב השולחני לא זמינים, או שאני צריך לפרסם פוסט קצר של כמה שורות בלבד, אני שוב נעזר בשרותיו של הE71 שלי, אני עושה זאת בעזרת תוכנת Wavelog ובשילוב עם המקלדת של המכשיר, שניהן יחד מאפשרות לי גם במקרה הזה לנצל את המכשיר לצורכי יעילות וניידות.

גישה לקבצים חשובים - יש לי קבצים חשובים שאני צריך גישה אליהם מכל מקום ובכל זמן נתון, אני משתמש בשרות אחסון הקבצים של נוקיה, השרות Ovi Files, שהפך לאחרונה לשרות ללא תשלום, נותן לי מענה לצורך הזה, העלתי לשרת את כל הקבצים החשובים וברגע שאני צריך להשתמש בו, אני תמיד יכול לגשת אליו ישירות מהמכשיר.

כפי שהצלחתם להבין מהכתבה, המכשיר שלי עוזר לי להשאר מחובר ומעודכן לסביבה שלי ולסביבה הגלובלית, אני נשאר בקשר עם חברים, מעודכן בחדשות מקומיות ועולמיות, ובאופן כללי מרגיש שיש לי חלון קטן לעולם בכיס המכנסיים.

בחלק הבא של הסדרה אני אכתוב על יכולות המולטימדיה של המכשיר והשימוש בהן בחיי היומיום.
מי שעדיין לא קרא את החלק הראשון בסדרה, מוזמן לקרוא אותו:
מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק1- המשרד הנייד.

עדכון: יצאו החלקים השלישי והרביע
חלק 3 - מולטימדיה
חלק 4 - אבטחה וGPS

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

18 תגובות: ל “ מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 2 - אינטרנט,קישוריות ורשתות חברתיות בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger