מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 3- מולטימדיה

יום ראשון, 18 באוקטובר 2009 1 תגובותאני כותב היום את החלק השלישי בסדרת הכתבות המיוחדת שמסבירה ומראה לנו מה המכשירים החכמים שלנו עושים בחיי היומיום, החלק השלישי מתרכז ביכולות המולטימדיה של המכשירים, מוזיקה, וידאו, צילום ועוד.
אני אנסה להראות לכם שהמכשיר לא צריך להיות כלי עבודה בלבד ויש ביכולתו גם לבדר אותנו.
הE71 שלי הוא לא ממש מכשיר מולטימדיה בכל המובנים, אין לו כניסת אוזניות סטנדרטית, יש לו מצלמה סבירה (במקרה הטוב) ואין לו רמקולים סטריאופוניים, למרות כל זה, עדיין מדובר במכשיר שיכול לבצע משימות מולטימדיה. האמת, את רוב נטל הבידור תופס הiPod Touch שלי שמשמש כמכשיר מולטימדיה ראשי והנוקיה שלי נמצא שם לגיבוי בעיקר.
בכל זאת, החלטתי להקדיש כתבה שלמה לנושא המולטימדיה לפחות מהסיבה הפשוטה שהמכשיר יכול לבצע את כל מה שעושה הiTouch, לא באותה רמה אבל עדיין יכול.
טוב, ללא הקדמות נוספות, אתם מוזמנים לקרוא על יכולות המולטימדיה של המכשיר.

מוזיקה (MP3), וידאו, צילום, פודקאסטים, ספרים, קריאה, שיתוף מולטימדיה ועוד.

מוזיקה - הE71 יודע לנגן קבצי MP3 ויש לו אפילו נגן מובנה, הבעיה היא שבקונפיגורצית ברירת מחדל מדובר בנגן די עלוב, יש לכך כמה סיבות: העיקרית היא כניסת אוזניות לא סטנדרטית (2.5mm), מה שמקשה על חיבור אוזניות איכותיות, יש לי 2 פתרונות שונים לבעיה הזאת: אני משתמש במתאם אוזניות פשוט של נוקיה שנותן לי אפשרות לחבר כל אוזניות עם כניסה סטנדרטית (3.5mm), במקרה שלי מדובר באוזניות B&O A8, הפתרון השני הוא אוזניות סטריאו בלוטוס' (מוטורולה S9), שמאפשר לי לשמוע מוזיקה באופן אלחוטי. הסיבה השניה לכך שהE71 הוא לא מכונת מוזיקה היא הנגן המובנה שדל בהגדרות וממש לא מספק, כאן בא לעזרתי נגן חינמי מצוין שנקרא TTPod, למרות שהנגן הוא סיני במקור יש לו גרסאות באנגלית מלאה, הנגן מאפשר בניה ועריכת רשימות השמעה, תמיכה ברוב פורמטי הקידוד, הקיימים אקווילייזר לא רע בכלל, תמיכה בהצגת Album Art, ערכות נושא שונות ועוד המון פיצ'רים והגדרות שונות, הבעיה של הנגן הזה היא כמו של רוב הנגנים שאני מכיר לסימביאן - תמיכה לקויה בשפת הקודש, טוב אין מה לעשות, כנראה עדיין לא נוצר הנגן המושלם, אבל TTPod הוא בסה"כ נגן טוב מאוד.
כפי שראיתם, עם קצת השקעה ומאמץ, ניתן להפוך גם את הE71 לנגן מוזיקה לא רע בכלל, כמובן שהוא לא עומד באותה רמה עם מכשירים מסדרת N, אבל בואו נודה על האמת, הוא לא אמור.

וידאו, TV וסרטונים - המכשיר שלי לא משמש אותי כנגן סרטים, אני פשוט מעדיף לראות סרטים בפלזמה בבית ולא רואה כל עניין להסתפק במסך הקטנטן, סרטוני הוידאו היחידים שהמכשיר מריץ הם סרטונים שצולמו במכשיר וסרטוני YouTube, מדי פעם אני רואה סרטון זה או אחר בYouTube ולצורך כך אני משתמש בתוכנת YouTube הרגילה של גוגל, התוכנה מספקת את כל צרכיי ואני לא צריך שום דבר מעבר לזה, לצורך הרצת סרטונים שמאוחסנים במכשיר עצמו, אני משתמש בCorePlayer שהוא לטעמי, נגנן הוידאו הטוב ביותר שיש.
עוד תוכנה נחמדה שיש לי במכשיר היא SPB TV, התוכנה מאפשר לראות בשידור חי, עשרות ערוצי טלויזיה שמשדרים גם באינטרנט, יש המון ערוצים ורובם הם ערוצים מחו"ל, אבל יש מספיק ערוצים באנגלית ואפילו את ערוץ הכנסת שלנו.
מי שלא מכיר את התוכנה, יוכל למצוא פרטים נוספים עליה באתר של SPB.

צילום - נתחיל באמת המרה, המצלמה של הE71 היא סבירה לכל היותר וגם זה בצילום באור יום, בחושך אין על מה לדבר, היא ממש גרועה, שוב פעם, מי שמחפש מצלמה איכותית יותר, צריך לפזול לכיוון סדרת הN של נוקיה או בכלל לכיוון סמסונג וסוני אריקסון החדשים.
למרות כל האמור, אני משתמש במצלמה, בין אם אלו צילומים של המשפחה כאשר המצלמה הרגילה לא בהישג יד ובין צילום של איזה מכשיר חדש שעובר אצלי בידיים, גם בצילום וידאו הE71 ממש לא מצטיין אבל כמו שכבר אמרתי, לאותם רגעים קצרים שהמצלמה הרגילה לא נמצאת, יש לי בכל זאת איזשהו פתרון בדמות הסמארטפון שלי.
אני לא רק מצלם עם המכשיר, אני גם משתדל ישר לעלות את התמונות לרשת בעזרת תוכנות כמו Shozu (לתמונות) וQik (לוידאו). אני מעלה את התמונות והסרטונים לרשת לצורכי גיבוי ושיתוף עם חברים ומשפחה, אני משתמש בשרותי השיתוף של Ovi Share לאחסון תמונות וQik לאחסון וידאו.
עוד נקודה אחת לפני שנעבור לנושא הבא היא צילום עם מיקום גיאוגרפי (Geotagging), לצורך כך אני משתמש בתוכנה קטנה בשם Location Tagger שמאפשרת לבצע צילום וגם ממקמת אותו אחר כך על המפות של גוגל, את התוכנה גיליתי לא מזמן, הודות לקורא הבלוג בשם Dod1 ותודה לו על כך.

פודקאסטים (Podcasts) - מבחינתי, תוכנת הפודקאסטים המובנת בE71 היא בגדר חובה, אני מקשיב להמון פודקאסטים (בעיקר של אתרי טכנולוגיה וסלולר) ואני עושה זאת בעיקר בנסיעות שיש לי במהלך היום ברכב, אני רואה בפודקאסטים תחליף לרדיו ברכב ואני שומע לפחות שעה אחת ביום של פודקאסטים. זה ממש נחמד שהמכשיר שלי מגיע עם התוכנה כבר באופן מובנה ויש לי אפשרות להוריד את כל הפודקאסטים הרצויים במהלך הלילה.
אלו מכם שהתוכנה לא נמצאת במכשיר שלהם יכולים לקבל פרטים נוספים עליה באתר נוקיה.

ספרים וקריאה - כמו קודם, גם במקרה הזה אני מעדיף לקחת ספר רגיל לידיים, שוב בגלל גודל המסך הקטן שמקשה על קריאה מהנה, למרות זאת יש לי במכשיר שתי תוכנות קריאה: ZXReader וQReader שכל אחת מהן תומכת בפורמטי ספרים שונים, כמו כן יש לי גם כמה ספרים מאוחסנים על הכרטיס זכרון.
אני מחזיק את הספרים ואת התוכנות לאותם מקרים שאני בנופש או שיש לי זמן פנוי מחוץ לבית והספרים הרגילים לא נמצאים בהישג יד, מין גיבוי שמאפשר לי לקרוא, גם כשספר הנייר לא נמצא לידי.

משחקים - זה מחזה די נדיר לראות אותי משחק משחקים בנוקיה שלי, הסיבה העיקרית היא מחסור בזמן והסיבה השניה היא שהE71 פשוט לא בנוי למשחקים, זה פשוט לא היעוד שלו, מה עוד, ששוכב לידו iPod Touch שהוא מכונת משחקים הרבה יותר רצינית. למרות כל האמור יש לי משחק או שתיים במכשיר, כמו שאומרים, על כל מקרה.
המשחקים שלי הם: Texas Holdem וVirtual Pool Mobile.

רדיו - לE71 יש רדיו FM מובנה וגם רדיו אינטרנט, אני משתמש בשתי התכונות הללו לעיתים נדירות, לעומת זאת יש לי מנוי בLast.fm ואני מרבה להשתמש בתוכנת Mobbler, זהו קליינט מצוין של Last.fm שמאפשר האזנה קלה ושימוש נוח בשירות.

כפי שכבר הבנתם, הE71 הוא לא מכונת הבידור האולטימטיבית, אני מעריך שאלו מכם שמחפשים מכשירים עם הכוונת מולטימדיה יפזלו בוודאי לכיוון סדרת N או אולי לSatio של סוני אריקסון, למרות זאת, הוא בהחלט יכול לספק פתרון לכל המולטימדיה שתצטרכו, הוא יודע להשמיע מוזיקה, להריץ סרטים, לבצע צילומי תמונות ווידאו, להשמיע רדיו או רדיו אינטרנט, אתם יכולים להעביר את הזמן הפנוי גם במשחקים או בקריאת ספר.
הסמארטפון שלכם נותן פתרון All-In-One לנגן MP3, למצלמה דיגיטלית, לרדיו, ואפילו לספר שנמצא על השידה ליד המיטה.
אני מקווה שגם אתם מנצלים את המיטב שמאפשר לכם המכשיר החכם שלכם בתחום המדיה והבידור, במידה ולא, אני מקווה שהכתבה הזאת תוכל לעזור לכם לעשות זאת.

החלק הבא, יהיה החלק האחרון בסדרת הכתבות, הוא יעסוק בחלקו באפשרויות הGPS והניווט ובנושאים כללים שלא נכנסו בקטגוריות הקודמות.

אתם מוזמנים לקרוא גם את שאר החלקים בכתבה:
חלק 1 - המשרד הנייד
חלק 2 - אינטרנט וקישוריות
חלק 4 - אבטחה וGPS


 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

1 תגובות: ל “ מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 3- מולטימדיה בינתיים...

  • אנונימי 21 בפברואר 2010 בשעה 15:50
     

    כבעל נוקיה 5800 נהנתי לקרוא את הכתבה שלך ולראות כמה אפשר לנצל את הסמארטפון, בקשר לנגן מוזקיה אני מחזיק 3 נגני מוזיקה בפלאפון הנגן המובנה TTPOD ו האחרון שהכי חביב עלי Tonewiki זה הנגן מוזיקה הכי טוב שיש לדעתי לנוקיה שלי יש בו 25 אלף תחנות רדיו הממשק באנגלית כמובן אבל יש תמיכה בעברית והעברית לא הפוכה בכלל ברגע השמעת שיר התוכנה מוצאת אוטומטית תמונה ומילות שיר ומתרגם לעברית (באם תרצו בכך) מציג את המילים בהתאם לשיר (כמו קריוקי) הממשק נראה מעולה אתם מוזמנים להוריד את הנגן מ OVI בחינם תהנו.

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger