"מציאות מוגברת" על פי נוקיה

יום רביעי, 9 בספטמבר 2009 0 תגובות"מציאות מוגברת" (Augmented Reality), זהו מושג שמתאר את המציאות שאנחנו רואים סביבנו עם תוספים וירטואליים למיניה, כאשר מערבבים את המציאות האמיתית עם המציאות הוירטואלית מקבלים למעשה, מציאות "מעורבבת" (Mixed Reality).
המציאות המערבבת מתקבלת על ידי תוספים שונים כגון משקפיים מיוחדות, אוזניות ועוד, מגוון האביזרים יכול להיות עצום ומגוון, הכל בהתאם לצרכים של אדם זה או אחר.
דמיינו לעצמכם שאתם מסתכלים בבוקר מהחלון עם משקפיים מיוחדות, בנוסף לשמש המסנוורת אתם רואים על המסך הקטן של המשקפיים גם את מזג האויר ואת כותרות עיתוני הבוקר, נשמע דמיוני? אז זהו שזה כבר בכלל לא דמיוני וקרוב אלינו יותר ממה שאנחנו חושבים, הדוגמא שהבאתי היא טיפה בים, אין סוף לאפשרויות השילוב של "מציאות מוגברת" בחיי היומיום.

"מציאות מוגברת" הפכה בשנים האחרונות לשם חם בתעשיה הטכנולוגית וחברות רבות עוסקות בפיתוחים שונים בתחום, כבר היום ניתן לראות שילוב של "מציאות מוגברת" בטלפונים שלנו בצורה של תוכנות שונות ומשחקים שונים.
כפי שכבר אמרתי קודם, מגוון אפשרויות השימוש והשילוב של הטכנולוגיה הם אינסופיים ואני מעריך שבעתיד נחייה את כל החיים שלנו בAugmented Reality.

חברת נוקיה לא נשארת מאחור גם בתחום הזה, מחלקת מחקר ופיתוח של החברה שוקדת כל הזמן על פיתוחים חדשים בתחום, בNokia World, החברה הציגה קונספטים טכנולוגיים שונים ומעניינים שבעזרתם גם אנחנו נוכל בעתיד להנות ממציאות מוגברת ומכל היתרונות הגלומים בה בחיי היומיום.

בסרטון שלפניכם, אתם תוכלו להבין קצת יותר טוב על מה אני מדבר:אז מה אתם אומרים, עד כמה קרוב היום שגם אנחנו נוכל להתעורר ככה בבוקר?

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger