חווית משתמש של Nokia Maps ביוון

יום ראשון, 13 בספטמבר 2009 0 תגובותאחד הקוראים הקבועים של הבלוג, המוכר בכינוי Dod1, יצא לאחרונה לטיול בכרתים שביוון ולקח יחד איתו את הנוקיה E71 בשילוב עם תוכנת הניווט Nokia Maps, לאחר שחזר ארצה, הוא החליט לשתף את כולנו בחווית השימוש בNokia Maps בנסיעה שלו.
אני מביא לפניכם את דבריו של Dod1 כלשונם:

­"מבוא ורקע

יש לי מכשיר E71, מכשיר מדהים ללא כל ספק. לקראת נסיעה לכרתים, החלטתי להשתמש ב-Nokia Maps כדי לבחון נווט באמצעות תוכנה חדשה שלא התנסיתי בה, וגם מפני שראיתי בה פוטנציאל לנסיעות הבאות. ידעתי כי בכרתים אני לא חשוף לשום בעית ניווט – אז הלכתי על בטוח.

יש לציין כי יש לי ניסיון בנווט במצעות IGO וגם בתוכנת NAVIGATOR המותקנת במכשירי פלאפון, אז שימוש ב-Nokia Maps נראה לי "קטן עלי".

ניסיתי לקרא את ההנחיות להפעלת השירות של המפות, כי הבנתי שזה כרוך איכשהו בתשלום. לא הצלחתי לשלם דרך האתר של נוקיה, פניתי ליורוקום (שיש להם שירות לקוחות 10), והם עזרו לי להוריד ל- E71את המפה של יוון (כרתים היא חלק מיוון), כשדיברתי על רכישה, הם הורידו אותי מזה כי אמרו שהרכישה רק מאפשרת לי לקבל הנחיות ניווט קוליות (מה שהסתבר אח"כ כלא נכון).

שימוש בתוכנה ובמפות

 1. כעיקרון לאחר שהמפה נטענה ל-SD מפעילים את היישום של "מפות". בחו"ל בלי WIFI ובלי אינטרנט לוקח די הרבה זמן לקבל FIX (שזה טבעי לגמרי בעיני).
  אפשר לטייל עם המפה ולראות איפה אתה נמצא, כולל זום וכד'. מכיוון שהייתי קרוב לחוף, קל היה לבדוק את דיוק המפה – לא מי יודע מה – אבל מספיק.
 2. כאן מגיעים לנקודות עניין, שנקרא בתוכנה "סיור", יש שם: מדורי מכוניות, תחבורה, מוזיאונים מסעדות ועוד. ממה שאני בדקתי נקודות העניין ממש לא עדכניות. המלון שבו התאכסנו (קרטה מאריס) מלון ענק יחסית ובן לפחות 5 שנים – לא מופיע. גם המלון השכן טרה מאריס, לא מופיע.
  הכבישים נכונים פחות או יותר, אם כי במספר מקומות היה כביש אך במפה הייתי ב-
  NOWHERE. אפרופו כבישים, יש לזכור כי המפה הזו איננה מפת כבישים (כמו IGO שלוקחת בחשבון כי אתה נמצא כל הזמן על כביש, ולכן מתקנת את המיקום שלך בהתאם), אלא מפת מיקום כללית.
 3. ניווט ליעד.
  1. החלק הטוב: איתור מקום. נניח שרציתי לנסוע לעיירה מסוימת, שרק שמעתי את שמה. איך תמצא אותה במפת נייר? מצא את העיירה ב-Nokia Maps תשחק קצת עם הזום ותמצא את המקום במפת הנייר. כמובן זה לא הכי קל, כי תמיד אתה עם הבעיה של איות שם המקום יוונית / אנגלית שילוב ביניהם ? זאת תמיד בעיה ולאו דווקא של Nokia Maps.
  2. החלק הרע: העיקר: אתה מנס לנווט למיקום שאיתרת: אתה מקבל כוון וחיצים, מבסוט מהחיים (עשיתי את זה בהליכה ברגל, לפני ששכרתי רכב), אחרי איזה דקה, התוכנה מבקשת ממך להתחבר ON-LINE ואז מכיוון שחסמתי את המכשיר שלי לחיבור לאינטרנט, אמרתי לא – וטראח – אין הכוונה. אתה יכול לנסות שוב וזה חוזר על עצמו.
  3. אם יש נקודה שאליה אתה רוצה להגיע ולא איתרת אותה בחיפוש מקומות, מצאתי שבאמצעות "ציוני דרך" איכשהו אתה מגיע.

סיכום

בלי קשר לאינטרנט, השימוש במפה (שהיא איננה עדכנית) מוגבל מאוד, ולמעשה איננו מאפשר ניווט ליעדים. כלומר זוהי איננה תוכנת ON-BOARD, על כל המשתמע מכך. ניתן לרכוש שירות כזה של נוקיה לחודש או לשנה – אבל עכשיו אני לא יודע מה הוא כולל, זה כמובן בנוסף לקישור לאינטרנט.

מסקנה: תוכנת SYGIC או IGO ודומיהן עדיפות, אלא אם השימוש באינטרנט, איננו בעיה.

הערה: אני מעריך כי נוקיה הם לא פראיירים ואם הם מוציאים תוכנת מפות, מה שלא יהיה, זו לא יכולה להיות תוכנה נחותה, אך בתנאים שאני בחנתי אותה – זה לא זה."

אני רוצה להודות לDod1, שהחליט לשתף את חווית השימוש שלו עם שאר הקוראים, אני מקווה שבעתיד הוא ימשיך לתרום עוד מנסיונו ודעותיו.


 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger