המספרים של Ovi Store בשלושת החודשים הראשונים

יום חמישי, 10 בספטמבר 2009 2 תגובותOvi Store, החנות המקוונת של נוקיה, הושקה לפני 3 חודשים, החנות אמורה לתת למשתמשי נוקיה, גישה קלה ופשוטה לרכישה והורדה של יישומים, משחקים, תוספים, צלצולים, סרטונים ועוד.
Ovi Store קמה כמענה של נוקיה לApple ולAppstore ואמורה לעבוד במודל די דומה של הורדה ורכישה של תוכן ישירות מהמכשיר או מהמחשב.
עם ההצלחה של AppStore אי אפשר להתווכח, נכון להיום, יש בחנות יותר מ75 אלף כותרים שונים ומספר ההורדות הוא יותר מ1.8 מיליארד, המספרים הללו הם כמעט דמיוניים אבל הם נכונים.

אז מה הם המספרים של Ovi Store אחרי 3 חודשים?
ובכן, כמות ההורדות עברה את הרף של 10 מליון, כמות ההורדות הממוצעת למשתמש היא 6 הורדות, מה שמצביע על כך ש1.67 מליון משתמשים ביצעו הורדות ורכישות דרך החנות של נוקיה.
בהתחשב בעובדות שכמות מכשירי נוקיה בשוק היא גדולה בהרבה מהiPhone, כמות הדגמים השונים שיכולים לגשת לחנות גבוהה אף היא בהרבה (100 דגמי נוקיה שונים נתמכים) ואף הפריסה ברחבי העולם של Ovi Store גבוהה מזו של AppStore, הנתונים די מאכזבים.
הנתון המעודד היחיד, הוא עליה של 50% בכמות ההורדות בחודש אוגוסט לעומת יולי.
עכשיו, יקפצו רבים ויגידו לי שהחנות עדיין חדשה ואי אפשר עדיין לשפוט, שאיכות התוכן בחנות של נוקיה גבוהה יותר ועוד טענות כהנה וכהנה, אני מסכים עם חלק מהטענות, אכן לא חסר "זבל" בחנות של אפל, אבל אני בטוח שמתוך 75 אלף כותרים כל אחד יוכל למצוא את התוכן האיכותי והרצוי בשבילו ולגבי גילה הצעיר של Ovi Store, התשובה לכולם היא די פשוטה, למעשה התשובה תהיה בגוף של שאלה: AppStore הגיעה ל1 מליארד הורדות לאחר כ9 חודשים מיום השקתה, מי מכם חושב שOvi Store תשחזר את ההצלחה הזו?

יש כמה סיבות לנתונים המאכזבים של Ovi Store, חלק מהסיבות ניתן לקרוא בכתבה "23 דברים שיש לשפר בOvi Store", סיבה נוספת היא התהליך הדי יקר והדי מסורבל שעוברים המפתחים עד שהתוכן שלהם מגיע לחנות, יש עוד כמה סיבות אבל אלו הן העיקריות.

אני מניח שנוקיה מודעת למספרים הללו ואני מקווה שהיא גם מודעת היטב לבעיות שיש לחנות שלה, כל עוד הבעיות הללו לא יפתרו, ההשואה בין נוקיה לאפל בתחום החנויות המקוונות, תישאר דמיונית.

מקור: OviApplications.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

2 תגובות: ל “ המספרים של Ovi Store בשלושת החודשים הראשונים בינתיים...

 • אנונימי 11 בספטמבר 2009 בשעה 9:17
   

  אכן, לצערי הרב אתה צודק.
  הגלישה באתר OVI רחוקה מליהיות מהנה ונוחה. בנוסף לכל מה שרשמת, הפריע לי שאין אפשרות לחפש תוכנה לפי קטגוריה.
  וגם מאד נכון העובדה שעבור המפתחים תהליך ההרשמה מיגע ויקר (50 יורו רק להרשמה ראשונית), וזה מניסיון אישי איתם.
  נשאר לקוות שהלקחים יופקו.

 • Slavik 11 בספטמבר 2009 בשעה 11:48
   

  אכן, גם אני מקווה שנוקיה מקשיבה ומפיקה את הלקחים.

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger