נוקיה פירסמה את התוצאות לרבעון השלישי השנה

יום ראשון, 18 באוקטובר 2009 0 תגובותחברת נוקיה, פירסמה את הדו"ח הכספי שלע לרבעון השלישי לשנת 2009.
לפניכם כמה נקודות מעניינות מהדוח:
  • הרווח הנקי של חטיבת הסלולר הסתכם ב785 מליון דולר, כמעט 50% נמוך יותר מבשנה שעברה (1,469 מיליארד) וקצת יותר גבוה מהרבע הקודם שהסתכם ב760 מליון.
  • נוקיה מכרה 108.5 מליון מכשירים סלולריים ברבעון הנוכחי, ירידה של 7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ועליה של 7% לעומת הרבעון הקודם.
  • נתח השוק הכללי של החברה נשאר בעינו, 38% מכלל השוק, באירופה, אפריקה ובמזרח התיכון הייתה עליה בנתח השוק ואילו בארה"ב, סין ואסיה הייתה ירידה.
  • נוקיה מכרה 16.4 מליון סמארטפונים ברבעון הנוכחי, מתוכם, 4.5 מליון מסדרת N, בנוסף 4.6 מליון בסדרת E וקצת מעל 7 מליון מכשירים "ממוספרים" כשבראשם שוב עומד 5800, כמות הסמארטפונים שנמכרו, ירדה במקצת לעומת הרבע הקודם בו היא עמדה על 16.9 מליון יחידות.
  • 1.8 מליון מכשירי N97 נמכרו ברבעון הנוכחי וסה"כ 5.7 מליון מכשירים בעלי מסכי מגע, עליה של 5% לעומת הרבעון הקודם.
  • Ovi Mail, שרות הדואר של נוקיה, הגיע ל2 מליון חשבונות דואר פעילים, המליון השני הושג במחצית הזמן מהמליון הראשון.
  • שרותי הרשת והתוכנה של החברה, הניבו 148 מליון אירו ברווח נקי, עליה של 29% לעומת שנה שעברה ועליה של 6% לעומת הרבעון הקודם.דעה אישית:
נוקיה מראה התאוששות מסויימת, קטנה, אבל חשובה, החברה מנסה להחלחם בכל החזיתות, אנחנו רואים תוספות נכבדות לסדרת המכשירים בעלי מסכי מגע, לE71 הוותיק, מגיע מחליף בדמותו של E72 וסדרת E ממשיכה להתחזק.
עוד נקודה חשובה, נוקיה מנסה לירות לכל הכיוונים, בימים אלה, נוקיה נכנסת לתחום המחשבים הניידים עם הנטבוק האשון של החברה, נוקיה מנסה לשלב לראשונה גם מכשיר עם מסך קיבולי (X6), היא מרכזת תחת שם אחד את כל סדרת המוזיקה שלה - סדרת X, היא ממשיכה להציע שרותי רשת ותוכנה רבים ועשירים שאגב, מניבים רווחים נעים וגודלים בקצב יציב וקבוע. כמובן אי אפשר לשכוח את הרעש העצוב שמייצר N900 וMaemo, הפלטפורמה הזאת אמורה אף היא לעזור לנוקיה לבלום את הירידה הקבוע ברווחים ובנתח השוק.
הרבעון הבא ובכלל שנת 2010 אמורים להיות נקודת המפתח מבחינת החברה, בניגוד לדעות החורצות של האנליסטים והמומחים למיניהם, לא הייתי ממהר להספיד את הענק הפיני.

את הדוח המלא של החברה ניתן למצוא באתר נוקיה.
את הסיכום של הרבעון הקודם ניתן למצוא בקישור הבא.
הגרף המוצג, באדיבות AAS.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger