סקירת אוזניות Nokia BH-503

יום שבת, 24 באוקטובר 2009 0 תגובותקודם כל, אני רוצה להתנצל בפני הקוראים על מיעוט התוכן בימים האחרונים, הסיבות לכך הן אישיות בעיקר, אני מקווה שתוך זמן קצר אני אוכל לחזור לקצב העדכונים הרגיל.

נחזור לנושא של הכתבה, סקירת אוזניות BT סטראיפוניות של נוקיה, מדגם BH-503.
קיבלתי את האוזניות בתחילת השבוע, הן ניתנו לי במתנה מנוקיה לאחר שזכיתי בהן באחת התחרויות שערכה החברה.

מפרט:

תצורה: קשת אחורית
משקל: 75 גרם
גרסת בלוטוס': 2.0
פרופילים נתמכים: HSP, HFP, A2DP, AVRCP
זמן ניגון: 11 שעות
זמן דיבור: 11 שעות
זמן המתנה 210 שעות
תמיכה בחיוג קולי, ניתוק ומענה לשיחות, דחיית שיחה והשתקת שיחה
תמיכה בהעברה והרצת שירים, מקש ניגון/השהיהמה בערכה:

אוזניות
מטען ביתי
תיק נשיאה מבד
חוברת הדרכהעיצוב וחומרה:
האוזניות בנויות בתצורה של קשת אחורית, הקשת והחלק החיצוני של האוזניות עשויים מפלסטיק והחלק הפנימי של האוזניות (זה שנצמד לאוזניים) עטוף בספוג רך ונעים למגע.מרכז השליטה נמצא על האוזניה הימנית, על האוזניה נמצאים כפתורי השליטה של המוזיקה (הרצה והעברה קדימה ואחורה וכתפור ניגון/השהיה), בנוסף, בחלק העליון ניתן למצוא את כפתורי הווליום ובחלק התחתון, שקע טעינה ומיקרופון.

האוזניות יושבות טוב על האוזניים, הן לא כבדות מדי ולעומת האוזניות של Samsung שסקרתי בשבוע שעבר, גם אחרי שימוש ממושך, אין כל הרגשת אי נוחות, להפך, אפשר לשכח שאוזניות בכלל נמצאות על הראש.
כפתורי השליטה ממוקמים על החלק החיצוני של האוזניה הימנית, השימוש בהם הוא אינטואיטיבי ותוך זמן קצר למדתי היכן ממוקם כל כפתור.

תפעול:

הצימוד הראשוני עבר חלק וללא בעיות והתבצע מול נוקיה E71 וHTC Touch Dual, לאחר הצימוד, השימוש די רגיל וסטנדרתי, כמעט את כל הפעולות ניתן לבצע מהאוזניות עצמן בלי להוציא את המכשיר מהכיס.
המעבר בין שמיעת מוזיקה ומעבר לשיחה וחזרה אמור להתבצע באופן חלק, אבל נתקלתי בכמה בעיות, לאחר סיום השיחה, המוזיקה אמורה לחזור ולהתנגן באופן אוטומטי, בפועל זה לא קורה ואני צריך להוציא את הטלפון מהכיס כדי ללוץ שוב על play, לא הצלחתי להגיע בשום דרך למצב שהמוזיקה תמשיך להתנגן באופן אוטומטי.
הבעיה השניה היא שלאחר סיום השיחה, המוזיקה לא חוזרת להתנגן באותו ווליום שהייתה לפני כן ותמיד מתנגנת ברמה אחת או שתיים נמוכה יותר מהווליום שבו היא התנגנה לפני קבל השיחה.
למעט שתי בעיות אלו, כל שאר הפעולות מבוצעות באופן חלק, העברת והרצת שירים, מענה וניתוק שיחות ושליטה בווליום.שימוש באוזניות כדיבורית אישית:

כל הפונקציות של דיבורת אישית עובדות טוב, ניתן לענות ולסיים שיחות היישר מהאוזניות, כמו כן ניתן להשתיק את המיקרופון במהלך השיחה כדי שהצד השני לא ישמע אתכם, בנוסף החיוג הקולי עובד מצוין, זיהוי השמות טוב מאוד וכמעט שלא היו טעויות בזיהוי.
האוזניות תומכות גם באפשרות של חיוג חוזר למספר האחרון, האפשרות נבדקה וגם היא עובדת היטב.
בביצועים הקוליים, האוזניות מפתיעות לטובה ובגדול, איכות הקול מצוינת ושומעים היטב את הצד השני גם בווליום בינוני ונמוך, גם אותי שמעו היטב בצידו השני של הקו גם כאשר הייתי במקומות הומי אדם.
כפי שכבר אמרתי, השימוש של האוזניות כדיבורית אישית הפתיע אותי לטובה, מדובר באוזניות איכותיות מאוד.שימוש באוזניות לשמיעת מוזיקה:

ללא כל ספק, נוקיה עשו עבודה טובה גם בתחום המוזיקה, הצליל עשיר ומלא, הטווח הדינמי לא רע בכלל וניתן להקשיב לכל סגנונות המוזיקה בהנאה מרובה.
גם בווליום הגבוה ביותר, אין עיוותים בצליל ושומעים צלילים נקיים ונכונים, הספוג שבו עטופות האוזניות, מבטל כמעט לגמרי את כל רעשי הרקע ומאפשר האזנה נוחה ללא הפרעות הסביבה.
אם אני שוב נכנס להשוואה מול הSamsung SBH500, אני יכול להגיד שסמסונג יוצאים עם ידם על העליונה אבל בפער קטן מאוד, הסיבה לכך היא הבס המדהים ששומעים בסמסונג, הבס בנוקיה הוא טוב ועמוק אבל בסמסונג הוא פשוט עמוק יותר ויש הרגשה שהוא כמעט אינסופי.
כמו שאמרתי בהתחלה, מדובר באוזניות שפשוט כיף לשמוע בהן מוזיקה והחלק החשוב הוא שגם לפרקי זמן ממושכים, בזמן שהאוזניות של סמסונג מתחילות לגרום לאי נוחות לאחר זמן מסוים, עם הנוקיה המצב הפוך, פשוט מתרגלים אליהן ולא מרגישים אותן על הראש.סיכום:

האוזניות עובדות היטב למעט הבעיות שמניתי קודם עם המעבר משיחה לשמיעת מוזיקה, הן נוחות מאוד לשימוש ומפיקות צליל טוב הן בשיחות והן בשמיעת מוזיקה.
מדובר בעוד מוצר איכות מבית הייצור הפיני הבנוי היטב ועושה בדיוק מה שנדרש ממנו - לשמש כאוזניות אלחוטיות נוחות וטובות.

פרטים נוספים על האוזניות ניתן למצוא באתר Nokia.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

0 תגובות: ל “ סקירת אוזניות Nokia BH-503 בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger