סקירת אוזנית Samsung SBH500

יום שבת, 3 באוקטובר 2009 0 תגובות


נותן החסות של הבלוג, חנות "ביג-פון" בטבריה, מסר לידיי את האוזניות בלוטוס' הסטריאופוניות של סמסונג, לצורך סקירה והנה היא לפניכם.מפרט:

תצורה: קשת אחורית
משקל: 74 גרם
גרסת בלוטוס': 2.0
פרופילים נתמכים: Headset, Hands-Free, A2DP, AVRCP
זמן ניגון: 11 שעות
זמן דיבור: 12 שעות
זמן המתנה: 205 שעות
תמיכה בניגון מוזיקה
פונקצית התקת ודחיית שיחה
פונקצית חיוג חוזר
זיהוי קולי
מולטיפויונטמה בערכה:

אוזניות
מטען ביתי
חוברת הדרכהעיצוב וחומרה:

האוזניות בנויות בתצורה של קשת אחורית (בזמן שהאוזניות על האוזניים, הקשת נמצאת על הצווא מאחור), הקשת
עצמה עשויה מפלסטיק והאוזניות עטופות בעור רך ממולא בספוג שאמור לתרום להרגשת נוחות וביטול רעשי רקע.

על האוזניה הימנית נמצאים כפתורי השליטה במוזיקה (קדימה, אחורה, ניגון והשהיה), כפתורי הווליום, כפתור הטלפון ומיקרופון קטן, על האוזניה השמאלית נמצא שקע הטעינה וכפתור כיבוי והדלקה.

העיצוב של האוזניות הוא די סטנדרתי לכל אוזניות הקשת האחורית, איכות הבניה והחומרים מרגישים לא זולים, אין חלקים רופפים והאוזניות יושבות טוב על הראש והאוזניים.
האוזניות לא מרגישות כבדות למדי ומתאימות גם להליכה או ריצה, הבעיה היא שאחרי כשעה התחלתי להרגיש את הפלסטיק של הקשת שנמצא בצידי האוזניות, הפלסטיק מתחיל ללחוץ קצת מאחורי האוזן וגורם להרגשת חוסר נוחות, לטעמי האישי, קצת קשה להשתמש באוזניות באופן רצוף במשך כמה שעות.כפתורי השליטה ממוקמים באופן נוח וניתן להתרגל במהירות לשימוש בכפתורים, כל הכפתורים והפונקציות מתפקדות היטב, הבעיה היחידה שנתקלתי בה היא שצריך לבצע לחיצה כפולה לPlay/Pause במקום לחיצה יחידה, כאמור, למעט העניין הזה כל כפתורי השליטה עובדים נהדר.

תפעול:שימוש באוזניות הוא די פשוט ודי נוח, לאחר הצימוד הראשוני לE71 (שעבר ללא שום בעיה) יכלתי ישר לשמוע מוזיקה ולדבר בטלפון, כפתורי השליטה נוחים ומאפשרים לבצע כמעט את כל הפעולות בלי לגעת בטלפון, יכלתי להעביר שירים, לענות לשיחות, לבצע חיוג קולי ופעולות נוספות בעזרת כפתורי השליטה.
האוזניה גם תומכת באפשרות של Multipoint (חיבור ל2 מכשירים בו זמנית) והאפשרות הזאת נוסתה גם כן בהצלחה.
המעבר בין שמיעת מוזיקה לשיחה הוא חלק ומתבצע בקלות, כאשר שמעתי מוזיקה ונכנסה שיחה פשוט לחצתי על כפתור המענה באוזניות ושיחה נכנסה, לאחר סיום השיחה, לחיצה על אותו כפתור לסיום, מפעילה את המוזיקה בחזרה מאותה נקודה שהופסקה.
סה"כ, השימוש באוזניות הוא נוח מאוד והכל עובד חלק וללא בעיות.

שימוש באוזניות כדיבורית אישית:
האוזניות משמשות גם כדיבורית אישית לשיחות טלפון, ניתן לענות ולנתק שיחה הישר מכפתור הטלפון שנמצא באוזניה הימנית, הכפתור הזה גם מאפשר חיוג למספר האחרון וחיוג קולי, בנוסף יש גם אפשרות לדחיית שיחה ומענה לשיחה ממתינה.
מבחינת ביצועים קוליים, לא היו הפתעות, איכות הקול היא ממוצעת ולא מתעלה לרמה גבוהה, כדי לשמוע היטב את הצד השני הייתי צריך להגביר את הווליום עד הסוף, גם הצד השני שמע אותי חלש יחסית ופחות טוב מאשר שימוש בטלפון עצמו.
סה"כ, ניתן לנהל שיחות בעזרת האוזניות, בתור אחד שמשתמש הרבה בחיוג קולי, שמחתי לראות שהאוזניה יודעת לבצע חיוג קולי וזיהוי השמות היה סביר בהחלט.

שימוש באוזניות לשמיעת מוזיקה:

כאן, אנחנו מגיעים לשוס של האוזניות, איכות הצליל פשוט מצויינת, למרות שמדובר באוזניות אלחוטיות, ניתן לחשוב שמדובר באוזניות חוטיות איכותיות, בהשוואה לS9 של מוטורולה שיש לי, מדובר באיכות צליל טובה בהרבה, הצליל נקי, ומלא, הבס עמוק ועשיר והצלילים הגבוהים לא צורמים, גם בווליום הכי גבוהה קשה מאוד לשמוע הפרעות, הטווח הדינמי של האוזניות פשוט מרשים והופך את שמיעת המוזיקה לתענוג רצוף.
הספוג החיצוני שעטוף בעור רך, מבטל באופן ניכר רעשי רקע ומעצים את איכות השמיעה.
אלה לא האוזניות BT סטריאו הראשונות שהשתמשתי בהן, אבל אני יכול להגיד בוודאות שמבחינת האזנה למוזיקה, מדובר באוזניות הכי טובות שניסיתי, למרות שהן לא אוזניות חדשות ונמצאות בשוק כבר יותר משנה, הן עדיין נותנות "פייט" רציני לכל המתחרות.

סיכום:

האוזניות של סמסונג לא מחדשות שום דבר, הן די רגילות בעיצוב ובחומרה ובעלות אפשרויות דומות לשאר האוזניות שיש היום בשוק, היתרון של האוזניות הוא בצליל מצויין ועשיר שנותן ערך מוסף לאוזניות.
הבעיה הכי גדולה שלי היא שלא ניתן להשתמש באוזניות באופן רצוף לפרק זמן ארוך, הן פשוט מתחילות "להציק" על האוזניים לאחר כשעה.
למעט זאת, מדובר באוזניות טובות ומומלצות בעיקר לאוהבי המוזיקה.

פרטים נוספים אודות האוזניות ניתן למצוא באתר של Samsung.
המחיר לצרכן בחנות "ביג-פון" הוא 439 ש"ח, למגיעים לחנות דרך הבלוג תינתן הנחה בסך 10%.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

0 תגובות: ל “ סקירת אוזנית Samsung SBH500 בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger