נוקיה תעביר את כל סדרת ה-N לMaemo ב2012

יום רביעי, 18 בנובמבר 2009 2 תגובותלפי דיווח באתר TRMP, גורמים רשמיים בנוקיה שפכו קצת אור על העתיד של Maemo ו-Symbian ב"מפגש N900" שהתקיים בלונדון.

לפי אותם גורמים, כל המכשירים מסדרת N של החברה יופעלו על ידי מערכת ההפעלה Maemo החל משנת 2012, מערכת ההפעלה סימביאן תמשיך ככל הנראה להפעיל את סדרת E העסקית, סדרת X החדשה ושאר הסמארטפונים ה"ממוספרים" של החברה.
עד 2012 החברה תמשיך לייצר מכשירים מסדרת N שיופעלו על ידי Symbian ומדובר במכשירים שכבר תוכננו מראש, כאמר, לאחר מכן סדרת N תופעל כולה על ידי Maemo.
הN900 היה המכשיר ה"מגשר" שכוון בעיקר למפתחים ול"גאדג'טיסטים" ובעתיד הלא רחוק אנחנו צפויים לראות מכשירי Maemo נוספים שמכוונים יותר לקהל המשתמשים הרגיל והרחב.
נוקיה די הופתעו מהחשיפה האדירה ומהתגובות החיוביות שקיבלה מערכת ההפעלה Maemo ולכן, הם לא לא פוסלים הרחבה עתידית גם מעבר לסדרת N.

נוקיה תמשיך להריץ במקביל את שתי מערכות ההפעלה ותספק למפתחים כלים "חוצי מערכות" שיקלו לפתח יישומים לשתי מערכות ההפעלה במקביל.

לטעמי האישי, מדובר במהלך צפוי של החברה וכבר כתבתי על כך בעבר, השאלה היא, האם העברת סדרת הHi-End של החברה תעזור לה במאבקים עתידיים מול שאר המתחרות? אני חושב שנקודות המפתח בתשובה הן שיווק נכון וגישה נכונה למפתחים.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

2 תגובות: ל “ נוקיה תעביר את כל סדרת ה-N לMaemo ב2012 בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger