מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 4 - אבטחה וGPS

יום חמישי, 17 בדצמבר 2009 18 תגובותהחלק הרביעי והאחרון בסדרת הכתבות המיוחדת יעסוק בכמה נושאים ותחומים, בחלק הזה, אני אדבר קצת על נושא הGps והניווט באופן כללי, אני אכתוב בקצרה על אבטחה ושמירת נתונים חשובים ואזכיר עוד כמה תוכנות שימושיות שעוזרות להוציא את המיטב מהעוזרים הקטנים שלנו.

GPS (ניווט) - הרבה מהסמארטפונים הנמכרים היום כוללים גם מקלט GPS מובנה, מקלט זה, מאפשר להפוך את המכשיר למכשיר ניווט מתקדם שיעזור לנו להתמצא כמעט בכל מקום בעולם וגם יעזור לנו למצוא את הדרך ליעדים שנחפוץ.
כדי להפוך את המכשיר למכשיר ניווט, אנחנו נצטרך כמובן תוכנות ניווט, אני אמנה כאן את האפשרויות הנפוצות לשוק המקומי אבל אני לא אכנס לטיבן של התוכנות וזאת מהסיבה הפשוטה שאני עובד בחברת IGO ולא יהיה מקצועי מבחינתי להעביר דעה על המתחרים, גילוי נוסף הוא שאני לא מנווט עם המכשיר, יש לי מספיק מכשירים מיועדי ניווט ברכב עם תוכנת IGO ופשוט אין לי צורך במכשיר ניווט נוסף.
נתחיל בפתרון החינמי שנקרא WAZE, מדובר בתוכנת ניווט "דלת-אל-דלת" חינמית שמאפשרת הכוונה קולית ותומכת בדיווחים על עומסי תנועה, מה שייחודי בWAZE מעבר להיותה חינמית, היא העובדה שכל המפות נבנו על ידי קהילת המתמשים של התוכנה וגם דיווחי התנועה מתקבלים ישירות מהמשתמשים. התוכנה מצריכה חיבור זמין לרשת כדי שהיא תוכל להוריד את המפות למכשיר ולכן פתרון זה מתאים לבעלי חבילות גלישה אצל ספקיות הסלולר.
תוכנה חינמית נוספת שעובדת על עיקרון דומה של חיבור לאינטרנט היא Google Maps שבניגוד לWAZE לא כוללת הכוונה קולית אבל מצד שני כוללת נקודות עניין ואפשרות הצגת "תצוגת לווין" של המפה.
אלו מכם שמחפשים פתרון ניווט מלא ובתשלום (חד פעמי) צריכים לבדוק את תוכנת Sygic Drive שכוללת פתרון נייווט מלא עם הכוונה קולית, נקודות עניין, תמיכה מלאה בעברית ועדכוני מפות מקומיות שוטפים, Sygic גם מאפשרת למשתמשים לרכוש מפות של מדינות נוספות ברחבי העולם על מנת להשתמש במכשיר גם בחו"ל.
תוכנה נוספת שאני משתמש בה לא מעט וכדאי מאוד לשים אליה לב היא Nokia Sports Tracker, תוכנה מצויינת מבית הפיתוח של נוקיה בטא לאבס שעוזרת לכם לשמור על כושר ולהקליט את כל נתיבי ההליכה/ריצה/רכיבה שאתם מבצעים, לאחר מכן ניתן להעלות את הנתונים לאתר מיוחד של התוכנה שבו תוכלו לבדוק את כל הנתונים שהתוכנה הקליטה, בין הנתונים תמצאו כמובן את המרחק, גובה, מהירות ועוד, בנוסף תוכלו להשוות למסלולים קודמים ואפילו לשתף את הקהילה בתוצאות שלכם.

אבטחה ושמירת נתונים חשובים- אני שומר די הרבה קבצים ונתונים חשובים במכשיר שלי, בין אם זה סיסמאות וקודים למיניהם ובין אם זה מסמכים, אני משתדל לשמור עליהם היטב.
לשמירת סיסמאות, קודים ופרטים פיננסיים, אני משתמש בSPB Wallet המצויינת, התוכנה תשמור את כל הפרטים החסויים שלכם כגון סיסמאות, פרטי בנק וכרטיסי אשראי וקודים למיניהם, לתוכנה יש סיסמת כניסה שבלעדיה, אף אחד לא יוכל לחטט בפרטים הללו.
התוכנה פוטרת אותי מלזכור את כל המספרים והקודים, וכאשר אני צריך להשתמש בהם, הם תמיד בהישג יד בארנק האלקטרוני שלי.
תוכנה נוספת שאני מרבה להשתמש בה, היא Best Crypto, תוכנה שמצפינה קבצים במכשיר שלכם.
התוכנה מצפינה כל קובץ שתרצו להסתיר מעיניים זרות ואם במקרה הטלפון מגיע לידיים לא נכונות אז אף אחד לא יוכל לפתוח את אותם הקבצים בלי שהוא יקיש את ססמת ההצפנה.
בנוסף לתוכנות אלו, אני גם הפעלתי במכשיר את האפשרות של נעילה מרחוק בעזרת SMS, ככה גם כשאני לא נמצא ליד המכשיר, אני עדיין יכול לנעול אותו מרחוק.


תוכנות שימושיות נוספות שאני משתמש בהן - True Caller, מדובר בתוכנה שיודעת לזהות מספרי טלפון נייחים שמחייגים אליכם, גם אם המספרים הללו לא נמצאים בספר הטלפונים שלכם, התוכנה משתמשת בבסיס נתונים אינטרנטי על מנת לזהות את המתקשרים.
SPB Weather, כדי שנדע אם לקחת מטריה, כשמה כן היא, SPBWeather מראה לנו את תחזית מזג האויר המעודכנת לחמשת הימים הקרובים.
Lang Switcher, תוכנה קטנטנה שתעזור לכם להחליף את שפת הכתיבה במכשיר בלחיצה אחת בלבד.
יש עוד כמה תוכנות שאני משתמש בהן שלא הוזכרו כאן, את כולן תוכלו למצוא על גבי דפי הבלוג הזה.

סיכום:
אני מקווה שסדרת הכתבות הזאת עזרה לכם להבין קצת יותר טוב, למה אנחנו משתמשים בסמארטפונים, איך המכשירים הניידים של היום יכולים לעזור לנו להיות פרודוקטיביים יותר, איך הם יכולים לעזור לנו בעבודה או בשעות הפנאי, מה התוכנות המומלצות להתנהלות יומיומית והכי חשוב זה איך לנצל את יכולות המכשיר במלואן.
אני חושב שהמשתמשים החדשים גילו הרבה טיפים חשובים ואני ממעריך שגם הוותיקים שבינכם לא השתעממו.
בכל מקרה אני מקווה שנהנתם מהקריאה ותמשיכו גם בעתיד לבקר את הבלוג.

חלק 1 - המשרד הנייד
חלק 2 - אינטרנט וקישוריות
חלק 3 - מולטימדיה

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

18 תגובות: ל “ מה המכשיר שלכם עושה בשבילכם? חלק 4 - אבטחה וGPS בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger