סקירת מכשיר: נוקיה 5530, חלק 2 - תוכנה

יום ראשון, 27 בדצמבר 2009 2 תגובותלאחר שפורסם החלק הראשון של הסקירה שמדבר על עיצוב וחומרת המכשיר, אתם מוזמנים לקרוא איך הוא מתפקד מבחינת התוכנה ומערכת ההפעלה.

מערכת הפעלה
למכשיר יש מערכת הפעלה סימביאנית בממשק למסכי מגע (S60V5), אין כאן הרבה הפתעות ומדובר בממשק המוכר לנו (לטוב ולרע) מה5800, אותם תפריטים, אותה גישה ליישומים והגדרות ואלו מכם שכבר הספיקו להכיר את ה5800 לא יופתעו כלל.
לעומת קודמו, 5530 מציג "מסך בית" מורחב יותר שכולל בנוסף לדברים הרגילים גם את שורת אנשי הקשר שבה תוכלו להוסיף עד 20 אנשי קשר לחיוג מקוצר ולעדכוני הפידים החברתיים שלהם.
עוד שינוי גדול שמורגש לטובה היא הגלילה הקינטית (גלילה מתמשכת) של המכשיר שנמצאת כמעט בכל תפריטי המכשיר, בין היתר, האפשרות קיימת באנשי קשר, בתמונות, בנגן המדיה ועוד.
תוספות אלו הופכות את השימוש במכשיר לנוח יותר ומקנות לו ייתרון מסויים על פני ה5800.
מדיה
למכשיר יש נגן מוזיקה מוכר משאר מכשירי S60V5 ומדובר בנגן סטנדרטי שלטעמי האישי לא מספק את הסחורה ויש נגני צד ג' טובים בהרבה.
את סרטוני הוידאו שלכםתוכלו לנגן בעזרת נגן RealPlayer וגם כאן אני ממליץ על התקנת נגן וידאו חיצוני שתומך במגוון פורמטים וקודקים .
גם התמונות מוצגות דרך סייר התמונות  המוכר והרגיל שקיים גם במכשירים אחרים מהסדרה.
הופתעתי לטובה כאשר גיליתי שבמכשיר קיימת תוכנת Podcasting באופן מובנה ויש בו גם רדיו FM מובנה, לעומת זאת, הופתעתי לרעה ממחסור בInternet Radio, בכל זאת, מדובר במכשיר מסדרת מוזיקה, אפילו בחלק ממכשירי סדרת E הרדיו האינטרנטי נמצא באופן מובנה.
את כל קבצי המדיה שלכם תוכלו לשמור על כרטיס זכרון (4G מסופק בערכה), המכשיר תומך בכרטיסי MicroSD של עד 16 ג'יגה.מהירות וזכרון
אני לא צופה למכשיר בתחום הזכרון, כמות הזכרון הפנויה בדיסק C היא כ75 מגה וכמות זכרון RAM לאחר ריסט, עומדת על כ57 מגה פנויים, כמויות זכרון אלו אמורות להספיק לרוב המשתמשים, כולל גם המשתמשים המתקדמים יותר שביננו.
מהירות המכשיר די ממוצעת ולא שמתי לב לתקיעות מיוחדות או האטה בתפקוד השוטף, זה לא המכשיר המהיר ביותר שהחזקתי ביד אך גם לא האיטי ביותר, המשתמש הממוצע לא צפוי להיתקל בבעיות מיוחדות בתפקוד המכשיר.

תוכנות נוספות
במכשיר מותקנות כמה תוכנות "אקסטרה", בתחום הרשתות החברתיות תמצאו את Facbook, Hi5, MySpace וFriendster, בנוסף גם YouTube וAmazon, חבל שכל הנ"ל הם פשוט קישורים לאתרי האינטרנט המותאמים לסלולר של השרותים הללו, לא מדובר בתוכנות מלאות ואפילו לא בווידג'טים אלא קישורים בלבד.
בנוסף, מקבלים שני משחקים- Global Race וBounce.תכונה נוספת ששוה אזכור היא הימצאות האקסלרומטר שמאפשר סיבוב מסך אוטומטי, השתקת שיחות ונדנוד התזכורות, ניתן לכבות את תפקודו דרך תפריט ההגדרות.סיכום
ההרגשה הכללית היא שמדובר בגרסה בוגרת יותר ומלוטשת יותר מזו שראיתי על ה5800 וגם על הN97, כל הדברים הקטנים (גדולים) שחסרים במכשירים אחרים, נמצאים במכשיר הזה, בין אם זו הגלילה הקינטית שחסרה ב5800, שורת אנשי הקשר במסך הבית או אפילו כמות הזכרון הנורמלית (לעומת ספינת הדגל N97).
כל התוספות הללו הופכים את המכשיר לנוח יותר ושימושי יותר ממכשירים קודמים בסדרה, נוקיה כן לומדת מטעיות העבר ומביקורת המשתמשים ומתקדמת בכיוון הנכון בכל הקשור למכשירי S60V5, שלא תטעו, למערכת ההפעלה הסימביאנית יש עוד המון מה לשפר, במיחד בכל הקשור למכשירים בעלי מסכי מגע, גם המקרה הזה לא שונה, יש למערכת מה ללמוד, גם מהמתחרות ואני מקווה שכך יעשו בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה, בנתיים, אני יכול להגיד שמדובר באחת הגרסאות היותר בשלות שראיתי במכשירים עם ממשק S60V5 ולמרות זאת, כנראה די קשה למצוא ריגושים תמורת 200 אירו.

יתרונות:
שורת אנשי קשר במסך הבית
גלילה קינטית
כמות זכרון מספקת
גרסת תוכנה בשלה

חסרונות:
ממשק המדיה הישן וה"עייף"
מחסור בInternet Radio
גלילה קינטית אפשרית רק בחלק מהתפריטים של המכשיר ולא בכולם

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

2 תגובות: ל “ סקירת מכשיר: נוקיה 5530, חלק 2 - תוכנה בינתיים...

 • אנונימי 28 בדצמבר 2009 בשעה 13:41
   

  בשביל 200 יורו אפשר להסתדר עם "ממשק עייף" וגלילה קינטית "רק" בחלק מהתפריטים.
  נראה לי קצת כמו פינוק יתר של חובבי גאדג'טים, זה ממש לא העיקר. להבדיל מהאייפון (500-800 יורו), המכשיר הזה מתפקד כטלפון לא רע לפני הכל.
  על השאר אפשר להתווכח...

  אז תוסיף ביתרונות את המחיר.
  אני לא מבין איך משווים בין מכשירים עם הפרשי מחירים כל כך גדולים, ולא טורחים לציין את זה בביקורות. לשם נוקיה מכוונת.


  ובלי קשר, מקווה שיעדכנו את ה5800 למסך בית דומה לזה שתיארת.

 • Slavik 28 בדצמבר 2009 בשעה 23:44
   

  ידידי, אם היית קורא את החלק הראשון של הסקירה, היית מוצא את המחיר ביתרונות שרשמתי בחלק הראשון, החלק השני מתייחס אך ורק לתוכנת המכשיר ולמערכת ההפעלה, לא בוצעה כאן שום השוואה לאייפון, רק אמרתי שיש מה ללמוד מהמתחרות, ואכן יש.
  אם תקרא שוב את החלק הראשון של הסקירה, תוכל לראות שהשורה התחתונה שלי אומרת שמדובר במכשיר ששוה בהחלט את המחיר.
  בקיצור, כשאני חושב על זה, אין לנו חילוקי דעות.

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger