סימביאן מהיום בקוד פתוח

יום חמישי, 4 בפברואר 2010 2 תגובות


תרשמו את התאריך, ב4/2/10, הודיעה קרן סימביאן שהשלימה את הפיכת בסיס הקוד שלה לפתוח וחופשי לכולם.
התהליך הושלם כ4 חודשים לפני תאריך היעד שהיה צפוי ביוני ובסיומו הודיעה הקרן שהיא השלימה את תהליך הפיכת הקוד לפתוח, הכי גדול שהיה מעולם.
למרות שהפיכת הקוד לפתוח בוצעה לפני תאריך היעד, אנחנו נוכל לראות מכשירים ראשונים שיריצו את סימביאן בקוד הפתוח רק בתחילת השנה הבאה.

תהליך הפיכת הקוד של מערכת ההפעלה סימביאן לפתוח החל עם הודעתה של נוקיה ביוני 2008 שתקנה את חלקם של שאר בעלי סימביאן ותשחרר את הקוד לציבור. לארי ברקין, האחראי על שיתופי פעולה בינלאומיים עבור קרן סימביאן, מייחס את השחרור המהיר לעבודתם הקשה של תורמים נלהבים.

הפיתוח של מערכת ההפעלה הסימביאנית נמשך כבר יותר מ10 שנים וניתן למצוא את מערכת ההפעלה ביותר מ330 מליוני מכשירים ברחבי העולם.
הפיכתה לקוד חופשי ופתוח, מאפשר מעתה למפתחים, לחברות וליצרנים להשתמש בקוד ולשנות אותו למטרות שונות. המהלך האסטרטגי הזה, מאפשר התחדשות קלה יותר והתאמה טובה יותר לצרכי המשתמשים.

108 החבילות שמכילות את הקוד ששוויו אגב מוערך ב4.5 מליארד דולר ניתנות להורדה תחת רשיון Eclipse Public License ורשיונות קוד פתוח נוספים, בנוסף, ניתן להוריד את כלי הפיתוח Symbian Developer Kit ו-Product Development Kit, כלים אלו כבר מותאמים לעבודה ולפיתוח לSymbian^3.

נ.ב ההודעה של סימביאן היום שמה קץ לחידה אודות הספירה המסתורית שהופיעה באתר החברה, המספרים שירדו לאחור, סימלו את מספר חבילות הקוד שנשאר להפוך לקוד פתוח.

 את שאר הפרטים ניתן למצוא בהכרזה הרשמית של סימביאן.

 

TwitThis

שווה קריאה חדש-הוט DiggIt! Del.icio.us Reddit Technorati Share/Save/Bookmark

2 תגובות: ל “ סימביאן מהיום בקוד פתוח בינתיים...

הוסף רשומת תגובה

Blog Widget by LinkWithin
Grab this Widget ~ Techie Blogger